NAWIGACJA TELEOPTYCZNA TSP

Do precyzyjnych przewiertów wiertnicami poziomymi firma Jumarpol stworzyła najdokładniejszy na rynku system teleoptyczny do wiertnic poziomych ślimakowych. Umożliwia on wykonanie przewiertu prostoliniowego dla budowy kanalizacji grawitacyjnej. Umożliwia zwiększenie długości wykonania przewiertu pilotażowego nawet o 50% i więcej w stosunku do powszechnie stosowanych w naszym kraju. Umożliwia wykonanie przewiertu grawitacyjnego z dokładnością 2,3mm/100m! Jest to możliwe dzięki m.in wykorzystaniu elektronicznego sensora grawitacji Ziemi. Nawigacja przystosowana jest do pracy w skrajnie niskiej temperaturze otoczenia -25st.C

System od wielu lat cieszy się uznaniem klientów w Polsce i za granicą, a jego użytkownicy niejednokrotnie biją rekordy długości przewiertu i precyzji jego wykonania nawet w najbardziej wymagających warunkach gruntowych.

Jakie są korzyści? Przede wszystkim maksymalna precyzja i przejrzystość wykonania samego przewiertu, a ponadto:

  • Kontrola jakości i zdalny nadzór przez kierownika, pracodawcę lub zamawiającego wykonanie robót,
  • Wykluczenie błędu człowieka w przypadku np. szkód górniczych lub innych czynników wpływających na nieliniowe ułożenie rurociągu kanalizacyjnego po wykonaniu prac,
  • Wyciągnięcie wniosków i zwiększanie doświadczenia operatorów przy kolejnych pracach wiertniczych,
  • Zdecydowane zwiększenie bezpieczeństwa pracowników w wykopie odbiorczym. Operator wiertnicy pracujący w wykopie początkowym ma ciągły podgląd video co się dzieje w wykopie końcowym.
  • Znaczne przyspieszenie prac wiertniczych poprzez wyeliminowanie konieczności ciągłej komunikacji między pracownikami w oddalonych od siebie głębokich wykopach. Komunikacja jest niezbędna dla odpowiedniego zapozycjonowania żerdzi wiertniczej w celu jej demontażu w wykopie końcowym.
  • Przemyślane rozwiązania absolutnie przyspieszają precyzyjne ustawienie go i przygotowanie do pracy w wykopie początkowym równolegle z wiertnicą, dając możliwość precyzyjnego trafienia głowicą pilotażową w niewielki otwór precyzyjnie określony przez geodetę np. w studni wyjściowej lub wykopie końcowym.
  • Wykrywanie obecności niepowołanych osób na terenie budowy np. nocą. Rejestrator wbudowany w monitorze nawigacji TSP posiada transmisję radiową 3G/LTE. Umożliwia wychwycenie obecności ruchu na budowie, np. wewnątrz ogrodzenia wykopu czy konkretnego miejsca. Nagrywa tylko zaistniałe zdarzenia informując za pośrednictwem e-mail/sms kierownika lub strażnika o niepowołanym wtargnięciu. Urządzenie zasilane jest napięciem 12V z akumulatora np. agregatu hydraulicznego zasilającego wiertnicę i może być nawet w nim ukryte w trakcie nocy.

 

Układ nawigacji TSP w sposób innowacyjny łączy w sobie światowej klasy rozwiązania nawigacyjne, geodezyjne oraz kompleksowy system monitoringu i kontroli jakości prac w czasie rzeczywistym.

4 Nawigacja teleoptyczna TSP-02
WP_003330
System TSP na budowie (4)